2021-04-08 08:00:24

VšĮ Plungės futbolas investuoja į savo auklėtinių ugdymą ir siekia žengti dar vieną žingsnį tobulėjimo link. Klubas įsigijo fizinius duomenis kaupiančius GPS daviklius, kurie padeda stebėti treniruočių ar varžybų procesą, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Plačiau apie tai organizacijos vadovė - Jurgita Skersė:

"Mūsų organizacija įsigijo 15 Playertek by Catapult GPS daviklių su širdies dažnio matuokliais, kurie padės sekti varžybų, treniruočių procesą, taip pat širdies dažnį - stebėti atsistatymo procesą treniruočių metu. Taip pat padės įvertinti žaidėjų metrinius duomenis pagal jo esamą poziciją aikštėje. Šitie davikliai jau buvo naudojami pagrindinės vyrų komandos sezono pasiruošimo metu, taip pat treniruotėse, na o dabar ir oficialių Pirmos lygos varžybų metu" - sakė klubo direktorė, Jurgita Skersė. 

"Kadangi sezonas atnaujintas ir vaikams - bandysime sekti duomenis ir jaunimo, žaidžiančio 11x11 Lietuvos futbolo federacijos organizuojamuose futbolo čempionatuose" - pridūrė organizacijos vadovė. "Tikiuosi šitas klubo žengtas žingsnis bus puiki paspirtis dar labiau mylėti futbolą, o tuo pačiu sekti savo žaidimą aikštelėjė ir kaupti duomenis, kurie vėliau bus panaudoti bendrai statistikai. Šiuo metu tai pirmieji žingsniai, kuriuos žengiame, todėl labai svarbu mokytis ir nebijoti klysti. Kalbant su treneriais, kurie stebi visus duomenis buvo aišku - lengva nebus. Jau dabar kalba, jog galbūt U-13 čempionate dalyvaujantiems vaikams yra per anksti naudoti daviklius dėl per daug dažnai kintančių pozicijų. Su FK Babrungo vyrų komanda visai kita situacija - treneris dirbantis su duomenų kaupimu sako gali jau dabar pastebėti duomenis pagal žaidėjų pozicijas - ar žaidėjas išlaiko duotus uždavinius ar juda taip kaip reikia ir visokie kiti niuansai. Apibendrinus, esame patenktinti ir siekiame tobulėti kiekviename žingsnyje" - pridūrė direktorė.

Organizacijai tai puikus žingsnis tobulėjimo link. Sukaupti duomenys bus analizuojami ir tik po kiek laiko išvedami vidurkiai pagal kiekvieną amžiaus grupę. Jau dabar pastebimas vaikų susidomėjimas ir papildoma motyvacija aikštelėje. Ateityje, susisteminus informaciją bus išvedami vidurkiai ir pagal kiekvieną poziciją siekiama atlikti tam tikrą skaičių pagreitėjimų, sprintų ar nuolatinio judėjimo - prikalusomai nuo užimamoms pozicijos futbolo aikštėje.